جاسبی، ثروتمندترین مرد جهان!؟

شاید در دنیای “ترها” و “ترین ها” جذاب ترین چهره “ثروتمندترین مرد جهان بوده است.”بیل گیتس” یکی از افرادی است که از او به عنوان ثروتمندترین مرد جهان یاد می شود.گیتس به‌عنوان مدیر عامل و مدیر معماری نرم افزار در شرکت مایکروسافت فعالیت کرده‌است و دارای بیشترین سهام (معادل ۸٪) می باشد. در خصوص ثروت گیتس آمارهای جالبی نیز ارائه شده است مثلاً گفته شده اگرهمه‌ی ثروت بیل گیتس را تبدیل به یک دلاری کنیم، می‌شود جاده‌ای از ماه تا زمین با آن کشید که ۱۴ بار رفته و برگردد! ولی ساخت این جاده، ۱۴۰۰ سال طول خواهد کشید و ۷۱۳ بوئینگ ۷۴۷ باید برای جابجایی این پول‌ها پرواز کنند.بر اساس مجله فوربس بیل گیتس در سال ۲۰۰۸ میلادی، سومین مرد ثروتمند جهان پس از وارن بافت سرمایه‌دار آمریکایی و کارلوس اسلیم بازرگان مکزیکی است. وی تا پیش از این بین سالهای ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۷ میلادی ثروتمند‌ترین مرد جهان بود و دارایی‌های او معادل ۶۵ میلیارد دلار برآورد شده بود. در مجموع، ثروت خانواده گیتس بعد از خانواده والتون وارثان وال مارت و بنیانگذارش سم والتون در رتبه دوم قرار دارد. در ژانویه ۲۰۰۷ مجله فورچون اعلام کرد که ثروت کارلوس اسلیم، میلیاردر مکزیکی، از ثروت بیل گیتس پیشی گرفته‌ بوده است.

و اما ثروتمندترین……

وارن ادوارد بافِت (به انگلیسی: Warren Buffett)٬ غالبأ با لقب باهوش اوماها یا دانشمند اوماها نامیده می‌شود. او یک آمریکایی سرمایه گذار، تاجر و یک انسان خیرخواه و بشردوست می‌باشد. مدیر عامل و بیشترین سهام‌دار شرکت برکشایر هاتاوی می‌باشد. دارایی خالص او در حال حاضر ۵۲ میلیارد دلار برآورد شده ‌است و در رتبه‌بندی فوربس در سپتامبر سال ۲۰۰۸ میلادی، به عنوان ثروتمندترین مرد جهان شناخته شده ‌است.

و اما جاسبی……

شاید تیتر مطلب با نوشته هایی که تا اینجا خواندید، هیچ گونه تطابقی نداشت!!. ولی هفته نامه “یالثارات الحسین” ارگان انصار حزب الله به صورت خواسته و یا ناخواسته ارتباطی بین مطالب فوق و آقای جاسبی برقرار نمود. این هفته نامه در تیتر شماره ۴۹۶ خود با تیتر “۱۲۵۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان دارایی جاسبی از دانشگاه آزاد”  انقلابی در تمام آمارهای فوق بوجود آورد که قطعاً از دید مجله فوربس پنهان نخواهد ماند(عکس صفحه اول این روزنامه را از اینجا مشاهده کنید)

 هفته نامه یالثارات

 با احتساب هر دلار۱۰۰۰ تومان در می یابیم طبق محاسبات این هفته نامه، دارایی آقای جاسبی برابر با ۱۲۵ میلیارد دلار است که این رقم ۲٫۴ برابر ثروت ثروتمندترین مرد جهان در سال ۲۰۰۸ یعنی وارن ادوارد بافِت می باشد!!

شاید اگر این آمار را با دیگر امارهای دیگر مقایسه کنید به بزرگی این رقم بیشتر پی خواهید برد.

-به عنوان مثال اگر عبدالله جاسبی را به صورت یک کشور تصور کنیم، پنجاه و پنجمین کشور ثروتمند جهان می‌شود!!!!(رجوع به آمار بانک جهانی)-(بر اساس آمار هفته نامه یالثارات)

-درآمد ایران از محل فروش نفت سالیانه ۵۰ الی ۷۰ میلیارد دلاراست(به دلیل نوسانات قیمت) اگر این مبلغ را حدوداً ۶۲٫۵ میلیارد دلار در سال در نظر بگیریم، دارایی های عبدالله جاسبی به اندازه درآمد دو سال کشور ایران از محل فروش نفت است!!!(بر اساس آمار هفته نامه یالثارات)

-کشور قطر را ثروتمندترین کشور جهان اسلامی می نامند. این کشور که در حال حاضر از زیرساخت های اقتصادی مناسبی بهره مند است با برنامه ریزی های مختلف قصد دارد تا انتهای سال ۲۰۱۱ میلادی ارزش تولید ناخالص داخلی خود را به ۹۷‌میلیارد دلار آمریکا برساند!(یعنی ۲۸ میلیارد دلار کمتر از دارایی عبدالله جاسبی!!!)-(باز بر اساس آمار هفته نامه یالثارات)

عبدالله جاسبی کیست؟

جاسبی از چهره‌های منحصر به ‌فرد سیاسی در ایران است؛ در میانه زمین سیاست ایستاده و پیوندش با اصولگرایان از جانشینی دبیر کل حزب جمهوری اسلا‌می تا حزب موتلفه از یکسو و علمداری تشکیلا‌ت چکاد آزاداندیشان و ارتباط تنگاتنگش با هاشمی رفسنجانی از دیگر سو جاسبی را متفاوت‌تر کرده است. ولی تحولات چند سال اخیر معادلات زیادی را بر هم زد. به نظر نگارنده انسان دائماً در تکاپوی رقابت بوده و هرچه قدر مشترکات یک جمع زید باشد، نقاطی برای اختلاف فکری و نهایتاً رقابت برای رسیدن به برتری بوجود می آید. در فضای سیاسی ایران پس از انتخابات مجلس هفتم و حذف اصلاح طلبان از این انتخابات و ادامه این روند در مجلس هشتم، این رقابت به احزاب اصولگرا کشیده شدو به نوعی درون گروهی شد تا جایی که صفحات و تیتر هفته نامه یالثارات الحسین که به نظر نمی رسد مدیران آن در برابر هیچ مرجع قانونی پاسخگو باشند! به جای فحاشی به اصلاح طلبان، به تخریب چهره های و جریان های اصولگرا می پردازد. البته حمله به جاسبی و دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک پروژه از آغاز به کار دولت نهم مطرح بوده است ولی تخریب های یالثارات فقط به مجموعه دانشگاه آزاد منحصر نمی شود و این هفته نامه در شماره های اخیر خود ثابت کرد به قدری به احمدی نژاد وفادار است که در این راه حتی از تخریب “محمد باقر قالیباف”، فرمانده ۲۲ ساله لشکر نصر خراسان در سال های نه چندان دور که از شروع تا پایان جنگ در جبهه های خوزستان با متجاوزان به خاک ایران جنگید، ابایی ندارد.

و اما اصل مطلب….

به نظر می رسد صحبت های داغ با رنگ و بوی افشاگرایانه علیه مجموعه دانشگاه آزاد و شخص عبدالله جاسبی یکی از موضوعات مورد علاقه دولت نهم در طول مدت حیات این دولت بوده است. چندی پیش دکتر زاکانی به بیان اظهاراتی در خصوص مسائل مربوط به دانشگاه آزاد پرداخته بود و تیتر هفته نامه یالثارات اقتباسی از صحبت های دکتر زاکانی بود که این مساله ازچند زاویه قابل بررسی است:

۱)دکتر زاکانی در صحبت های خود در مجمع نمایندگان اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان (لینک مطلب) به سندی اشاره می کنند که طبق این سند دکتر جاسبی تمام اختیاراتش را به برادرش واگذار کرده است و ایشان در اینجا این سوال را مطرح می کنند که “در این مملکت یک مجموعه‌ای در ید یک فردی است با ۱۲۵ هزار میلیارد تومان متعلق به مردم و نظام، بعد طرف می‌رود در محضر می‌نشیند و همه چیز را واگذار می‌کند” یا زاکانی در قسمت دیگری از صحبت های خود پیرامون دانشگاه آزاد تصریح می کند “سندی به دست ما رسید که در واقع نامه‌ای است که معاون مالی و اداری دانشگاه آزاد به آقای جاسبی می‌نویسد، افزود: در این نامه اعلام می‌کند که میزان امکانات دانشگاه ۱۲۵ هزار میلیارد تومان است”. کل صحبت های دکتر زاکانی در خصوص رقم ۱۲۵ هزار میلیاردی این دو قسمت از صحبت ها و سخنان است که دوستان با تقوا ما در هفته نامه یالثارات که به ارزش های اخلاقی شدیداً پایبندند! با تیتر “۱۲۵۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان، دارایی جاسبی از دانشگاه آزاد” به تحریف سخنان دکتر زاکانی پرداخته و این مبلغ را دارایی جاسبی از دانشگاه آزاد قلمداد می کنند!! و دکتر جاسبی را تا مرز ثروتمندترین مرد جهان ارتقا می دهند.!!!

۲) در جوابیه دانشگاه آزاد اسلامی به اظهارات دکتر زاکانی (لینک مطلب) بیشتر به توضیح در خصوص سند وکالتی مورد اشاره دکتر زاکانی اشاره شده و در دیگر بندها نسبت به ادبیات نادرست دکتر زاکانی انتقاد شده است ولی در خصوص سندی که دکتر زاکانی بر اساس آن مدعی  می شود ارزش مالی امکانات دانشگاه آزاد اسلامی ۱۲۵هزار میلیارد تومان است توضیحی داده نمی شود و فقط در قسمتی از این جوابیه آمده است “اعطای وکالت برای دریافت ریزنمره از دانشگاه” چگونه با مفهوم واگذاری مجموعه‌ای به ارزش ۱۲۵ هزار میلیارد تومان قابل انطباق است؟” و مشخص نیست آیا رقم دارایی ۱۲۵ هزار میلیاردی صحت دارد یا خیر؟ هرچند برآورد دارایی دانشگاه آزاد از عهده نگارنده این سطور خارج است، ولی عدد ارائه شده کمتر با موازین عقلی منطبق است و به نظر می رسد نیاز به شفاف سازی بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه وجود دارد چون همچنان با مقایسه این رقم با برخی امار که در قسمت های میانی نشوته بررسی شد، نتایج عجیبی بدست می آید.

۳)دانشگاه آزاد اسلامی از لحاظ فضای تشکیلاتی و فعالیت تشکل های صنفی-سیاسی فضایی کامل بسته و کنترل شده به سمت تمایلات مدیران دانشگاه داشته و دارد و تشکل های موجود بیشتر حالت فرمایشی داشته و با نظر مسئولین واحدها هدایت می شوند. این در حالی است که در زمان انتخابات ریاست جمهوری گذشته یکی از بهترین پایگاه های احمدی نژاد برای تبلیغات انتخاباتی دانشگاه های آزاد سراسر کشور بود، در حالی که دیگر نامزدها درراه با موانعی روبرو می شدند و زمینه ای برای حضور آنان در دانشگاه های آزاد فراهم نمی شد. در این میان نکته قابل توجه این است که طیف هایی که در تشکل های فرمایشی دانشگاه آزاد حضور دارند غالبآ طیفی از اصولگرایان حامی احمدی نژاد و رایحه خوش خدمت هستند و با وجود همه این مسائل، قطعاً امسال نیز شاهد استفاده ویژه احمدی نژاد و رایحه خوش خدمت از دانشگاه های آزاد برای تبلیغات ریاست جمهوری خواهیم بود.

۴)هفته نامه یالثارات و بعضی مجلات دیگر مانند عبرت های عاشورا در اصفهان طرفداران خاصی در میان مسئولین واحدهای دانشگاه آزاد دارند و بعضی از این مجلات همراه با بخشنامه های اداری در بین کارکنان دانشگاه توزیع می شود

۳۲ نظر »

 1. پیروز گفت :

  آبان ۲۴ام, ۱۳۸۷ در ۵:۵۰ ق.ظ

  اندر احوالات راد مردی از شهر تویسریکان

  …………………………..

  چو رسوا بگشت همان مرد نیکو مرام

  دفاع کرد از خودش چند صفحه یک کلام

  محلل گشتما من پی آن ثواب

  که رسوا گشتما گوشت من شد کباب

  نبوده هیچگاه فکرم از کرده ام در فرار

  که گویم قصه اش بحث آن هست زین قرار

  مرا بود زیبا زنی در آن دفترم

  ببردم در فراغت لذتی از برش در برم

  بفهمید شوهرش ماجرا زین جفا

  گرفت زهر چشم نمود از خودش هم جدا

  [پاسخ]

 2. پیروز گفت :

  آبان ۲۴ام, ۱۳۸۷ در ۵:۵۲ ق.ظ

  مطلبت خیلی بلند می خونم برات نظر می زارم خیلی بلنده خیلی بلنده هه هه هه هه وای هه هه

  [پاسخ]

 3. x گفت :

  آبان ۳۰ام, ۱۳۸۷ در ۱۲:۱۴ ب.ظ

  حالا شما طرف کی هست ؟
  دفاع از جاسبی کردی ؟

  [پاسخ]

 4. فرجي ازمرند گفت :

  شهریور ۴ام, ۱۳۸۸ در ۵:۳۲ ب.ظ

  فقط می توانم بگوییم آقای دکترجاسبی خیلی مدیر باشخصیت وآگاه میباشد واقعا افتخار کشور اسلامی ایران است

  [پاسخ]

 5. تاكستان گفت :

  شهریور ۱۴ام, ۱۳۸۸ در ۷:۴۲ ق.ظ

  پدرت بسوزه جاسبی!
  بدبختم کردی !
  ترمی ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان شهریه!
  از کجا بیارم.

  [پاسخ]

 6. حسين گفت :

  آبان ۱۸ام, ۱۳۸۸ در ۹:۵۰ ق.ظ

  حرفهای آن روزنامه درست است چون با یک حساب ساده معلوم می شود

  [پاسخ]

 7. علی گفت :

  فروردین ۱۰ام, ۱۳۸۹ در ۲:۱۴ ق.ظ

  سلطنت جاسبی کی به ÷ایان میرسد خدا میداند

  [پاسخ]

 8. محمد صالحی از دیزیچه گفت :

  خرداد ۱۱ام, ۱۳۸۹ در ۴:۲۳ ب.ظ

  والا ماهم نفهمیدیم که شماازجاسبی طرفداری کردید یا نه؟؟؟؟
  بعید نیست که چنین ثروتی داشته باشه
  اگه راست باشه…
  نمیدونم خوشحال باشیم که بیل گیتس و مایکل اسلیم و وارن بافت و…خواب رسیدن به گردپای جاسبی روببینن یااینکه ناراحت باشیم که پول مردما بالا کشیده

  [پاسخ]

  admin پاسخ در تاريخ خرداد ۱۲ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۳۵ ق.ظ:

  درود
  اگر مطلب را دقیق بخوانید متوجه خواهید شد که هدف نقد تیتر اغراق آمیز آن نشریه بود و به طرق مختلف ثابت شد که این تیتر غلوی بیش نیست…

  دلی هم در گرو دانشگاه آزاد و جاسبی ندارم فقط تیتر را نقد کردم

  [پاسخ]

 9. علي گفت :

  خرداد ۱۶ام, ۱۳۸۹ در ۴:۳۴ ب.ظ

  خداوند همه را به راه سات هدایت کند ما هم در بین آنان باشیم

  [پاسخ]

 10. احمد گفت :

  خرداد ۱۶ام, ۱۳۸۹ در ۱۱:۰۸ ب.ظ

  همین حرفهارازدید که بالاخره درش کردید

  [پاسخ]

 11. admin گفت :

  خرداد ۱۶ام, ۱۳۸۹ در ۱۱:۱۹ ب.ظ

  دوستان عزیز
  من این مطلب را در نقد تیتر مسخره و نادرست اون نشریه نوشتم

  یا نخوانید یا کامل بخوانید

  [پاسخ]

 12. علی گفت :

  مرداد ۱۰ام, ۱۳۸۹ در ۱:۳۰ ب.ظ

  خاک بر سر دزدش ، بی شعور مفت خور را

  [پاسخ]

 13. علی گفت :

  شهریور ۷ام, ۱۳۸۹ در ۲:۲۸ ب.ظ

  به عنوان کسی که سالها در دانشگاه آزاد زحمت کشیدم و لی به خاطر اینکه اهل حق یا نا حق نبودن بنده اخراج شدم تمامی صحبت های نشریه گفته شده را تائید می کنم چون در دانشگاه آزاد غیر دو رویی و ریا ودزدی تهمت و رانت خواری و … چیز دیگری نیست.

  [پاسخ]

 14. علی گفت :

  شهریور ۷ام, ۱۳۸۹ در ۲:۳۴ ب.ظ

  غلو را مسئولین دانشگاه آزاد می زنند که مبالغ دزدی را که خودشان می دزدند را به حساب دانشگاه نمی نویسند و باعث این می شوند که حساب درامد دانشگاه چندان زیاد نباشد و همه فکر کنند که درامد کمی درمی آورند و همه را خرج ساخت و ساز و دانشجویان بد بخت از همه جا بی خبر میکنند . در صورتی که اگر دزدی نبود فاکتور های هزینه های ساخت فقط و فقط یک مسجد در یکی از واحد های کوچک دانشگاه آزاد ۱۷۵۰۰۰۰۰۰۰ یک میلیارد و هفتصد و پنجاه هزار تومان به اندازه ۱۰۰ متر مربع نمی شد

  [پاسخ]

 15. علی گفت :

  شهریور ۷ام, ۱۳۸۹ در ۲:۴۰ ب.ظ

  در صورتی که با این هزینه می شود یک کاخ به وسعت ۱۰۰۰ متر مربع با تمام امکانات ساخت . که هم خدا راضی باشد و هم بنده خدا .

  متاسفانه بعضی از جیره خواران دانشگاه آزاد به خاطر منفعت خودشان حاضر به اعتراف نیستند و چنان ماهرانه دوز و کلک می زنند که حتی بعضی از کارمندان و دانشجویان نیز دروغ های آنها را باور دارند مثل …. حیات و زندگی شما وابسته به دانشگاه آزاد است .. اگر دانشگاه آزاد نباشد شما باید گشنگی بخورید و در خیابان بخوابید … مسائل سیاسی دانشگاه مسائل سیاسی شما هم هست و ………………..خیلی تهدید های دیگر …؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 16. علی گفت :

  شهریور ۷ام, ۱۳۸۹ در ۲:۴۵ ب.ظ

  متاسفانه دانشگاه آزاد قانون ندارد و همه کار ها خلاصه می شود به اینکه رئیس دانشگاه یا واحد دانشگاهی صبح از کدام پهلو بیدار شده باشد و غیر از پارتی بازی هیچ کار مفیدی انجام نمی دهند .. برای دانشجویی که هنوز رنگ دانشگاه را ندیده برای رسیدن به دانشگاه از مردم آدرس دانشگاه را می گیرد نمیداند انتخاب واحد چیست نمیفهمد درس چیست مدرکی به خوشرنگی هلو صادر میکنند . ظرف چند ماه یک مهندس به جامعه تحویل می دهند . فردی که فردای بچه های ما را باید بسازد حقوقدانی که وکیل ما می شود و …..

  [پاسخ]

 17. قلی گفت :

  اسفند ۲۵ام, ۱۳۸۹ در ۱۰:۳۳ ب.ظ

  مرگشون بشششششششششششششششششششششششششششه

  [پاسخ]

 18. پرانتز » توضیح یک یادداشت! گفت :

  اسفند ۲۹ام, ۱۳۸۹ در ۱۱:۱۳ ب.ظ

  […] من هم سخت بود. در نتیجه در یک مطلب در وبلاگم با عنوان جاسبی، ثروتمندترین مرد جهان!؟ نوشتم و قدری این عدد را تحلیل کردم تا مسخره بودن این […]

 19. admin گفت :

  اسفند ۲۹ام, ۱۳۸۹ در ۱۱:۱۶ ب.ظ

  دوستان عزیز و گرامی
  لطفا قبل از اهدای کلمات قصار و محبت های بیکران در قالب فحش، لنگه کفش و غیره، این مطلب را بخوانید:
  http://www.a3mooni.com/parantez/archives/453

  [پاسخ]

 20. اشنا از هادیشهر گفت :

  فروردین ۱۸ام, ۱۳۹۰ در ۱۱:۴۷ ق.ظ

  آقای جاسبی خمس وزکات سالانه اش رابده مثل شیر مادر حلالت.

  [پاسخ]

 21. کامران گفت :

  اردیبهشت ۲۳ام, ۱۳۹۰ در ۴:۲۳ ب.ظ

  دوستان عزیز، بهتر نبود قبل از اینکه هر نظری اعم از موافق یا مخالف بدهید کمی فکر کنید و کمی بررسی؟
  آیا با اعداد آشنائی دارید؟ آیا محاسبات ساده ریاضی را میتوانید انجام دهید.
  دوستان، با همه گرانی هزینه های ثبت نام دانشگاه آزاد اگر کمی محاسبه بفرمائید و همچنین هزینه هایی که انجام گرفته و دانشکده های سراسر ایران ساخته شده و نیز حقوق و دستمزد اساتید و کارکنان دانشگاه که از محل همان شهریه ها تامین میشود و بسیاری از هزینه های دیگر را محاسبه بفرمائید و از کل پولی که این دانشگاه از بدو تاسیس تا امروز از دانشجویان دریافت کرده کسر نمائید و سپس درآمد خالص را بین ذینفع ها تقسیم نمائید متوجه خواهید شد که اختصاص چنین عددی به آقای جاسبی محال است.
  ضمنا این را هم در نظر داشته باشید که کل درآمد دانشگاه آزاد اسلامی به آقای جاسبی اختصاص نمی یابد چون دانشگاه نامبرده ملک و یا شرکت شخصی ایشان نیست.
  کم ندیده ایم از این محاسبات دقیق در ایران اما قبل از ناسزا گویی کمی فکر کنیم بد نیست.

  [پاسخ]

  admin پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۵:۵۲ ب.ظ:

  کامران جان
  پس قرار شد قبل از فحش دادن یک بار کامل متن را بخوانیم!!!

  هر وقت می خوای وقت بذاری کامنت ۵ خطی بدی، ۵ دقیقه وقت بذار متن را هم بخوان عزیزم تا وقتت هدر نره

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۰ ۵:۴۸ ب.ظ:

  مگه جاسبی نباشه کسای دیگه بالا سر دانشگاه ازاد نیستندو نمی خورند

  [پاسخ]

 22. hhارضا گفت :

  اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۰ در ۵:۴۵ ب.ظ

  چرا دروغ به این بزرگی رو می نویسید دانشگاه ازاد که از دست چپیا در آوردید دیگه چی میخواید

  [پاسخ]

 23. 64 گفت :

  خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۰ در ۴:۳۹ ب.ظ

  با سلام به همه خیرین

  من معلول جسمی وحرکتی هستم ( بیماری ضعف عضلانی پیشرونده ) به دلیل مشکلات مالی نیا ز به کمک دارم و از تمام خوانندگان محترم که می توانند به من کمک مالی کنند یا کسی رو می شناسند که توانایی انجام این کار را داشته باشد لطف کنید از طریق پست الکترونیک با من تماس بگیرن ؛ دروغ نمی گم .

  درخواست کمکی که من دارم اینکه بصورت یک وام یا قرض چنین حالتی و مبلغ هم یک صد میلیون ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان و با ز پرداخت ما هیانه یک میلیون ۱۰۰۰,۰۰۰ تومان. با این مبلغ تمام مشکلات من حل می شود . به خدا دیگه از زندگی خسته شدم از یک طرف معلولیت واز طرفدیگه مشکلات مالی به خدا به هر کسی که میپرستید قسم می خورم که پول شما رو همان جوری که توضیح دادم ما هیانه به حساب شما واریز میکنم برای ضمانت هم چک ، سفته می توانم ارائه بدم .
  امید من بعد از خدا به دستان شما خیران است.

  اگه کسی می تونه کمکم کنه بهم ایمیل بزنه

  pp006400pp@yahoo.com

  [پاسخ]

 24. فرشاد وعلی گفت :

  خرداد ۲۳ام, ۱۳۹۰ در ۹:۵۱ ب.ظ

  آقای جاسبی نوکرتم انگار پولت زیاده یه ۱۰۰ تومن به ما قرض جون داداش پس میدم
  آغاش دا او کی چوخ یارپاخ سن ده او کی چوخ پول

  [پاسخ]

 25. هیرش گفت :

  مرداد ۱۹ام, ۱۳۹۰ در ۱۲:۰۱ ق.ظ

  سلام تاسیس دانشگاه آزاد بزرگترین خیانت و ضربه به جامعه علمی ایران بود.آقای جاسبی کاره ای نیست و مهره ای است برای رد گم کنی صاحب ومالک اصلی آن که همه ما اونو میشناسیم

  [پاسخ]

 26. محاسب گفت :

  آذر ۲۸ام, ۱۳۹۰ در ۱:۰۲ ق.ظ

  دانشگاه آزاد هر ترم ۱ میلیون دانشجو داره اگه میانگین شهریه هر دانشجو را ۵۰۰۰۰۰ تومان در نظر بگیریم که بیشتره برای هر ترم مبلغ ۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ بدست می آید اگر این عدد را ضرب بر ۲۹ سال سابقه دانشگاه آزاد بکنیم که هر سال ۲ ترم است میشود ۲۹۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ که باید هزینه ها هم کم شود پس این عدد درست نیست همش ۲۹ هزار میلیارده که توی این بازار پولی نیست

  [پاسخ]

 27. حسن گفت :

  بهمن ۲۷ام, ۱۳۹۰ در ۹:۴۴ ق.ظ

  جنایتی که جاسبی خاک بر سر در دانشگاه انجام داده یزید و دارو دسته هایش مرتکب نشده اند . آخه یکی نیست به این خاک بر سر بگوید آخه کثافت چرا دست از سر دانشگاه بر نمی داری این همه دزدی و کثافت کاری کردی بستت نیست حالا برو گمشو دیگه مردیکه پوفیوز

  [پاسخ]

 28. نیلوفر گفت :

  اسفند ۷ام, ۱۳۹۰ در ۵:۵۹ ب.ظ

  عزیزان اینها همه سیاسی است وقت با ارزشتر از اینهااست بفکر خودتان باشید

  [پاسخ]

 29. قزوین گفت :

  اسفند ۱۳ام, ۱۳۹۰ در ۶:۴۵ ب.ظ

  آره دیگه دانشگاه آزاد برا بچه ثروتمنداس و بابا پول داره بچه شو اونجا ثبت نام می کنه و بچه های پایین باید با کنکور افتضاح ارشد که این سالا دیگه قبول شدن توش محاله دست به یقه شن
  الانم تو مقطع کارشناسی کمتر از ترمی ۱۳۰۰۰۰۰ نداریم و دانشگاه آزاد با این همه شهریه هایی که میگیره هیچ کاری برا بچه ها نمی کنه مثلا محیطش این طوریه که یه ماهه جوش همه رو فاسد می کنه و همچنین هیچ بودجه ای برای تجهیزات نمی دن و دانشجو باید خودش تهیه کنه و همه مسولین از بالا بالا ها تا دبیراش به فکر بخور بخورن من الان درسم در دانشگاه آزاد زنجان تمام شده و فقط به خاطر ۳ واحد پروژه بی ناموسا منو ۱۰ ماهه نمرمو نمی دن چون همه چیز آزمایشگاه خرابه و مسول هم ندارد دانشگاه آزاد یعنی پول رو ازت میگیرن ول می کننت توش (خواهشا مدیریت سایت این نظر را نمایش دهید تا چهره این آدم ها و این سیستم برای همه معلوم شود) آدم ۱۰۰۰۰ سال پشت کنکور دولتی بمونه به والله دانشگاه آزاد نیاد

  [پاسخ]

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر